HJC to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek kasków motocyklowych. HJC Helmets zostało założone w 1971 roku przez Wan Kee Hong. Znane i kojarzone dzięki świetnej serii kasków RPHA wprowadzonej w 2012 roku, a także z kasków z kolorowymi, ciekawymi grafikami pochodzącymi z uniwersum Marvela, DC Comics, Gwiezdnych Wojen, czy animacji Pixara. 

A już niedługo na półkach sklepowych pojawi się HJC model RPHA1. 

Porównanie skorupy RPHA 11 oraz RPHA 1.

KASK HJC R-PHA-11 SEMI FLAT BLACKKASK HJC RPHA 1 MATTE BLACK

Czym się różni nowy kask HJC RPHA 1, od już bardzo dobrze znanego modelu kasku HJC RPHA11?

Na starcie zaczniemy od porównania kształtu skorupy kasku RPHA1 i RPHA11 - od razu rzuca się w oczy spoiler, który do tej pory nie występował w takiej postaci w kaskach HJC. RPHA1 to ten sam model, którego używają światowej klasy sportowcy zarówno w MotoGP, jak i WorldSBK. Nowy kask HJC jest mocno nastawiony na jazdę sportową/torową, co tylko potwierdza wyścigowa homologacja FIM oraz homologacja drogowa ECE 22.06.

Skorupa modelu RPHA1 podobnie jak w przypadku RPHA11, została wykonana w technologii P.I.M. PLUS (Premium Integrated Matrix / PIM Plus) co sprawia, że kaski motocyklowe HJC są lekkie, a zarazem bezpieczne i komfortowe. Idealnie gładka skorupa wyróżnia jednak RPHA1, której doskonały kształt nie tylko zmniejsza opór powietrza, ale i minimalizuje poziom hałasu podczas jazdy z wysokimi prędkościami.

Bardzo ważnym elementem kazdego kasku motocyklowego jest również wentylacja. W przypadku RPHA 1 inżynierowie HJC zastosowali 5 wlotów oraz 4 wyloty powietrza, co w połączeniu z rozbudowanym wielokanałowym układem wentylacji ACS (Advanced Channeling Ventilation System) w strukturze EPS przekłada się na wydajny proces cyrkulacji powietrza wewnątrz kasku. Jednocześnie redukuje poziom wilgoci oraz obniża temperaturę zwiększając komfort podczas jazdy. Dodatkowo przeprojektowano górne wloty powietrza, ułatwiając ich otwieranie oraz zwiększają przepływ powietrza.

Oprócz tego w kasku motocyklowym HJC RPHA1 został poprawiony wizjer (szyba HJ-35 przystosowana pod Pinlock), a co za tym idzie użytkownik będzie miał jeszcze lepszą widoczność niż w RPHA11 (Szyba hj-26). Całkowicie nowy system mocowania wizjera (Easy Attachment System) umożliwia szybki montaż i demontaż szybki bez użycia narzędzi. Ulepszony został rónwież system podwójnej blokady szyby, zamiast centralnej blokady szyba domykana jest z lewej strony.

Co jeszcze wyróżnia kask HJC RPHA1 od RPHA11? 

  • 4 rozmiary skorupy dla lepszego dopasowania,
  • kieszenie głośnikowe do komunikacji Bluetooth,
  • wyjmowana wyściółka w pełni nadająca się do prania,
  • wypinane wkładki akustyczne pozwalają dodatkowo wyciszyć kask.

Wszystkie malowania nowego kasku HJC RPHA1 możecie obejrzeć na naszej stronie oraz złożyć zamówienie przedpremierowe.

KOLORYSTYKI KASKU HJC RPHA 1

KASK HJC RPHA 1 WHITE KASK HJC RPHA 1 MATTE BLACK KASK HJC RPHA 1 SENIN BLACK/RED KASK HJC RPHA 1 SENIN BLACK/YELLOW KASK HJC RPHA 1 SENIN WHITE/BLUE

KOLORYSTYKI KASKU HJC RPHA 1 REPLICA

KASK HJC RPHA 1 ARENAS REPLICA KASK HJC RPHA 1 POL ESPARGARO REPLICA KASK HJC RPHA 1 RED BULL AUSTIN GP

Jeżeli poszukujesz sportowego kasku nastawionego na jazdę torową, to nowy model HJC jest ciekawą propozycją.

Aby być na bierząco z nowościami na naszej stronie, zachęcamy Was do zapisania się do naszego Newslettera - przy okazji możecie zgarnąć rabat na zakupy! :)

Standardowo jeżeli macie jakieś pytania dotyczące wyboru nowego kasku zachęcamy Was do bezpośredniego kontaktu z naszymi sprzedawcami!

Do usłyszenia!