Producent kasków motocyklowych SHOEI w dniu 02.06.2022 oficjalnie ogłosił nadchodzącego następcę modelu X-SPIRIT III, który do tej pory był najwyższym modelem sportowego kasku, używanego przez zawodników MotoGP oraz miliony motocyklistów na świecie. Jednak po prawie 8 latach od wprowadzenia przyszedł czas na zmiany. 

Zostało to po części spowodowane wprowadzeniem nowej homologacji ECE 22-06 dla kasków motocyklowych na rynku europejskim, która od 2023 roku będzie obowiązywać dla nowo wyprodukowanych kasków.

Poznaj nowy model SHOEI X-SPR PRO

Przetestowany i zatwierdzony przez czołowych zawodników na świecie, który kontynuuje generację X-SPIRIT. 

zdjęcie promocyjne nowego modelu kasku motocyklowego SHOEI X-SPR PRO

Już wiadomo skorupa kasku SHOEI X-SPR PRO zostanie wykonana z tego samego materiału co jego poprzednik, czyli AIM+ (Advanced Integrated Matrix Plus). Standardem w kaskach motocyklowych SHOEI jest system awaryjnego demontażu wkładek policzkowych (E.Q.R.S.), który również znajdzie się w nowym modelu. Znajdziemy w nim również najbezpieczniejsze z dostępnych zapięć na rynku, czyli podwójne D. Podobnie jak w poprzednim modelu również i tutaj za pochłonięcie energii podczas upadku odpowiadać będzie wypełnienie EPS o zróżnicowanej gęstości. 

Kask SHOEI X-SPR PRO będzie spełniał nową normę homologacyjną ECE 22-06 oraz wyścigową homologację FIM FRHPhe-01, która wcześniej była dostępna w SHOEI X-SPIRIT III przeznaczonym tylko dla zawodników.

Zdjęcie promocyjne nowego kasku SHOEI X-SPR PRO

SHOEI X-SPR PRO będzie posiadał 4 rozmiary skorupy (XS-S), (M), (L), (XL-XXL) co przekłada się na 6 rozmiarów dla idealnego dopasowania. Wyściółka podobnie jak w X-SPIRIT III wykonana zostanie z materiału 3D przystosowanego do prania oraz będzie miała konstrukcję modułową. Wnętrze zostanie przystosowane pod okulary, aby ułatwić ich zakładanie. Wkładki policzkowe podobnie jak i w poprzedniku będą posiadały możliwość regulacji kąta nachylenia, co jeszcze bardziej poprawi widoczność podczas jazdy na torze.

Za wentylację odpowiadać będzie, aż 7 wlotów oraz 6 wylotów powietrza. Nowością zastosowaną w X-SPR PRO są innowacyjny system wentylacji policzkowej oraz nowy konstrukcja wentylacji szczękowej.

Wizualizacja przebiegu powietrza przez kanały wentylacyjne w kasku SHOEI X-SPR PRO

SHOEI X-SPR PRO będzie posiadał nowy wyścigowy wizjer CWR-F2R przystosowany pod Pinlock, zrywki oraz wymagana przez homologację FIM blokada wizjera przed otwarciem. Zastosowano tutaj również nowy mechanizm wizjera, kompatybilny z szybami CWR-F2PN do SHOEI NXR2, przez takie rozwiązanie mamy możliwość zamontowania akcesoryjnej szybki - w tym szybki fotochromowej(jednym z najlepiej sprzedających się akcesoriów w ofercie SHOEI).

Kask SHOEI X-SPR PRO widoczny od przodu Zbliżenie na nowy wizjer oraz mechanizm kasku SHOEI X-SPR PRO Zbliżenie na nowy wizjer oraz mechanizm kasku SHOEI X-SPR PRO Zbliżenie na górny wlot powietrza nowego modelu shoei X-SPR PRO Widok od tyłu na kask motocyklowy SHOEI X-SPR PRO z mocno wyróżniającym się spoilerem. Widok od góry na spoiler oraz wyloty powietrza w kasku Prezentacja SHOEI X-SPR PRO od tyłu, pokazująca nowy kształt skorupy kasku.

Co dostajemy w zestawie z kaskiem?
  • PINLOCK®EVO fabrycznie zamontowany na nowym wyścigowym wizjerze CWR-F2R
  • Demontowalny podbródek
  • naklejki z logo SHOEI
  • oryginalna torba na kask SHOEI do przechowywania kasku
  • olej silikonowy do konserwacji uszczelnienia wizjera i mechanizmu
  • Podręcznik kasku, a także broszura „Jak właściwie używać kasku” zawierają przydatne instrukcje użytkowania, konserwacji i pielęgnacji SHOEI NXR2.

Na więcej szczegółów związanych z modelem X-SPR PRO będziemy musieli jeszcze poczekać, bo kask będzie dostępny w ofercie SHOEI na sezon 2023, a nowe kolorystyki poznamy prawdopodobnie w okolicach grudnia 2022. 

MALOWANIA SHOEI X-SPR PRO MONO COLOR

KASK SHOEI X-SPR PRO WHITE 
KASK SHOEI X-SPR PRO BLACK KASK SHOEI X-SPR PRO MATT BLACK

MALOWANIA SHOEI X-SPR PRO GRAPHIC