Kamizelka motocyklowa Dainese D-AIR® Smart Jacket

1D20024/620/XS
2 495,00 zł
Brutto

rozmiar
IlośćinfoNasze stany magazynowe są aktualizowane co 15minut.

JAK DOBRAĆ KURTKĘ MOTOCYKLOWĄ ?

Motoszafa radzi – zmierz obwód klatki.

Załóżmy, że klatka to 104 cm – idealna kurtka to rozmiar 52. Jeżeli 108 cm to 54 itd. W biodrach i doborze spodni jest to samo. Kiedy nie potrzebujesz wersji skracanej lub przedłużanej (1,6m lub 2m wzrostu) taki dobór sprawdza się w 99% :) Oczywiście jest kilka wyjątków u danych producentów, więc jeśli będziesz miał jakiekolwiek wątpliwości – czekamy na maila lub telefon :).

Smart Jacket można nosić na sobie lub pod dowolną inną kurtką lub strojem i nie wymaga połączenia z motocyklem, a ponadto jest dobrze wentylowana i łatwo się składa. Łączy w sobie całą moc najnowszej generacji Dainese D-air® i wygodę ubrania z tysiącem zastosowań. Całe bezpieczeństwo systemu poduszek powietrznych Dainese zastosowanego w MotoGP ™ i opracowanego przez ponad 25 lat badań na drodze i torze jest teraz zamknięty w wygodnej kamizelce, która pasuje do każdej sytuacji na drodze. Smart Jacket monitoruje to, co dzieje się wokół motocyklisty 1000 razy na sekundę. Zawsze uruchamia poduszkę, gdy jest to konieczne, i tylko wtedy, aby zapewnić motocykliście maksymalną ochronę. Nigdy wcześniej nie mieliśmy takiego poziomu wolności i już nigdy nie będziemy bez niego.

Najważniejsze informacje:

 • Jako jedyny produkt ma homologację jako poduszka powietrzna na ulicę.
 • Jest całkowicie autonomiczna i samowystarczalna – wystarczy go naładować (bateria wystarcza na 26 godz jazdy),
 • Smart Jacket można zakładać na lub pod dowolną kurtkę lub inną odzież jeśli się mieści i nie wymaga dodatkowej przestrzenie ponad tą gwarantującą swobodę ruchów.
 • Kamizelka wykonana z bardzo wytrzymałej siatki, przednia część poduszki jest złożona, co zapewnia bardzo dobrą wentylację.
 • Poduszka chroni klatkę piersiową i plecy (bez dodatkowego ochraniacza) – testy dla homologacji pokazują, że ochrona pleców jest 7 razy lepsza od najlepszych ochraniaczy pleców level 2, ochrona klatki jest na tym samym poziomie.
 • Chroni też obojczyki podpierając kask i tym samym chroni szyję przed kompresją i zwichnięciem lub złamaniem unieruchamiając głowę.  
 • Czas napełnienia w warunkach homologacji musi być poniżej 200 ms – Smart Jacket spełnia ten warunek z dużym zapasem (ponad 50%). Przy 50 km/h 200ms oznacza przebycie ok. 1,4 m – Smart Jacket napełnia się więc na mniej niż 70 cm.
 • Włączenie systemu następuje po zapięciu magnetycznego zatrzasku.
 • Aktywacja systemu odbywa się w przypadku pojazdów spalinowych zapięcie magnetyczne i uruchomienie silnika (system wykrywa wibracje) lub w przypadku ebike’ów. przekroczenie prędkości 10 km/h. Wyłączenie systemu następuje po odpięciu magnesu.
 • Stan systemu sygnalizuje dioda po lewej stronie na klatce.
 • po włączeniu magnesem błyska raz każdym kolorem dla sprawdzenie: czerwony, zielony, niebieski, żółty
  • -następnie 5 błysków sygnalizuje stopień naładowania baterii – zielony pow. 70%, żółty 70% ><20%, czerwony mniej niż 20%
  • -potem zapala się na niebiesko co znaczy, ze jest włączony, sprawny ale nie aktywny (jeśli zamiast tego mruga szybko (3 Hz) na żółto
  • -system nie został aktywowany przez aplikację, jeśli wolno (1 Hz) na żółto – system nie został naładowany do pełna za pierwszym razem co jest konieczne do rozpoczęcia użytkowania)
 • Jeśli świeci niebiesko to jest gotowy ale nie aktywny. Po odpaleniu silnika i zajęciu miejsca system wykrywa wibracje silnika i się aktywuje co sygnalizuje zmianę koloru na zielony ciągły (w przypadku pij el aktywacja następuje po przekroczeniu prędkości 10 km/h.
 • Szybkie czerwone mruganie sygnalizuje wyłączenie systemu np. przez rozpięcie magnesu.
 • Wolne czerwone mruganie oznacza awarię systemu lub, że poduszka została już odpalona.

Certyfikacja:

 • DOLOMITICERT (2016/425) - Tylna poduszka powietrzna poziomu 1 (EN 1621-4 CB L1)
 • DOLOMITICERT (2016/425) - Poduszka powietrzna na klatce piersiowej poziomu 2 (EN 1621-4 L2)
 • DPI (2016/425)

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNI ROZMIAR SMART JACKET:

Aby wybrać odpowiedni rozmiar, wykonaj następujące proste kroki:
Jeśli planujesz nosić kurtkę Smart Jacket pod kurtką, najpierw zmierz swój rozmiar klatki piersiowej, nosząc to, co będziesz nosić podczas jazdy (warstwy podstawowe, koszulka, polar ...)

Uwaga: Zaleca się pozostawienie 5 cm przestrzeni między warstwami podstawowymi i kurtką zarówno z przodu, jak i z tyłu, aby pozostawić odpowiednią ilość miejsca w przypadku aktywacji.

Jeśli planujesz nosić Smart Jacket na kurtce, po prostu zmierz klatkę piersiową z założoną kurtką. Jeśli twoja kurtka ma protektory, upewnij się, że są w niej przed pomiarem. Po zdefiniowaniu prawidłowego rozmiaru klatki piersiowej, postępuj zgodnie tabelą rozmiarów, aby wybrać najbardziej odpowiedni rozmiar Smart Jacket.

Kurtka ma rozsądny stopień rozszerzalności i powinna pasować pod / na większością produktów w oparciu o standardowy rozmiar klatki piersiowej, jedyną różnicą może być na przykład duża, obszerna kurtka turystyczna.

Więcej informacji:

D-AIR Smart Jacket - Informative note.pdf

1D20024/620/XS
0 Przedmiot

Opis

Płeć
Męskie

Specyficzne kody

upc
1

Dainese to włoska firma założona w 1972 roku przez Lino Dainese. Specjalizuje się w produkcji odzieży ochronnej do uprawiania sportów motocyklowych, kolarstwa górskiego, narciarstwa zjazdowego oraz jazdy konnej.Firma sponsoruje lub sponsorowała takich zawodników jak: Valentino Rossi, Max Biaggi, Giacomo Agostini, Barry Sheene i Kevin Schwantz, jak również prezentera Top Gear Richarda Hammonda i kaskaderów - Claudio Pacifico

chat Komentarze (0)