Kamizelka z poduszką ALPINESTARS TECH-AIR 5

Kamizelka z poduszką ALPINESTARS TECH-AIR 5

6508120/9310/L
2 799,00 zł
Brutto

Raty 0% to możliwe! Skontaktuj się z nami aby zyskać raty 0% na odzież oraz akcesoria motocyklowe!

Chcesz skorzystać z rat 0%?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Rozmiar
IlośćinfoNasze stany magazynowe są aktualizowane co 15minut.

Gwarantujemy najniższą cenę na nowy produkt!Gwaracja najniższej ceny!

Alpinestars TECH-AIR 5 – Autonomiczna kamizelka z poduszką powietrzną, airbag dla motocyklistów

Poduszka powietrzna dla motocyklistów to projekt, nad którym inżynierowie Alpinestars pracują od prawie 20 lat. Nieustannie dopracowywany algorytm, coraz większe obszary ochrony motocyklisty i uniwersalność – to wyzwania, którym najnowszy model autonomicznego airbag’a musiał sprostać. 

Najważniejsze zalety kamizelki Alpinestars TECH AIR 5:

 • Chroni największy obszar z pośród dostępnych kamizelek na rynku – poza klatką piersiową i plecami pokrywa również ramiona i minimalizuje ryzyko kontuzji barków i obojczyka
 • Absorbuje siłę uderzenia porównywalną do 18 tradycyjnych protektorów, co przedkłada się na 95% większą skuteczność, niż standardowe rozwiązania
 • W pełni autonomiczny system jest oparty aż o 6 czujników przetwarzających dane w czasie rzeczywistym (3 akcelerometry i 3 żyroskopy)
 • Produkt nie bazuje na systemie GPS dzięki czemu jest bardziej precyzyjna i zadziała prawidłowo nawet w przypadku braku zasięgu.
 • Rekordowy czas napełnienia kamizelki - od 20 do 40 ms w zależności od jej rozmiaru
 • Zaprogramowana na 3 wystrzały (po każdym należy wymienić naboje)
 • 2 naboje zapewniają równomierne napełnienie całej powierzchni kamizelki
 • Łatwa wymiana nabojów w każdym autoryzowanym sklepie
 • Kompatybilna z każdym rodzajem kurtki motocyklowej – wystarczy pamiętać o 4 cm zapasu w obwodzie klatki piersiowej
 • Dodatkowe zabezpieczenie w postaci standardowego ochraniacza pleców
 • Zaawansowany system wentylacji zapewnia komfort podczas jazdy
 • Dedykowana aplikacja na smartfony 
 • Uniwersalny model przeznaczony zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet 
 • Certyfikat CE na poduszkę powietrzną
 • Przeznaczona do użytku drogowego(z możliwością użytkowania na torze w tybie RACE)
 • Dostępna w rozmiarach od XS do 3XL

 

Technologia zastosowana w kamizelce Alpinestars TECH AIR 5 bazuje na algorytmach rozwijanych od 2001 r. przy współpracy z czołowymi zawodnikami MotoGP. Miliony kilometrów i tysiące wypadków pozwoliły opracować najbardziej zaawansowany system, z którego mogą korzystać zwykli motocykliści.

Komfort i wygoda 

Kamizelka Alpinestars Air Tech 5 jest kompatybilna z każdy rodzajem kurtki motocyklowej. Nie ma znaczenia, czy będzie to skórzana kurtka, czy tekstylna, ważne jest jedynie, aby miała ok. 4 cm luzu w klatce piersiowej na umieszczenie kamizelki. 

Kolejnym ukłonem w stronę motocyklistów jest jej lekka konstrukcja i wydajna wentylacja kamizelki. Umieszczony na plecach ochraniacz nie zatrzymuje powietrza, materiał na plecach jest perforowany, a sama struktura kamizelki umożliwia jej kanałową wentylację. Dzięki temu, model ten sprawdzi się zarówno podczas miejskiej jazdy jak i wśród motocyklowych obieżyświatów.

Obsługa i utrzymanie 

Zastosowana litowo-jonowa bateria umożliwia do 30 godzin aktywnej pracy kamizelki. Włącznik znajduje się w patce na rzep, a panel umieszczony na brzuchu sygnalizuje jej status i poziom naładowania. 

Ładowanie odbywa się za pomocą wygodnego złącza magnetycznego mikro USB i trwa przy całkowitym rozładowaniu do 6 h.

Kamizelka jest zaprogramowana na 3 napełnienia. Po każdym z nich można bez problemu wymienić naboje gazowe. W celu regeneracji należy zgłosić się do sklepu, który zorganizuje wysyłkę do producenta. 

Aplikacja

Dodatkowym atutem przemawiającym za wygodną obsługą jest aplikacja łącząca kamizelkę za pomocą opcji Bluetooth z telefonem. Aplikacja Tech Air pozwala sprawdzać status kamizelki, poziom naładowania i bazując na GPS - trasę przejazdu i parametry jazdy takie jak odległość, prędkość czy czas. W razie wypadku wyśle również SMS pod wybrany numer telefonu. Dodatkowo mamy możliwość wybrania trybu działania kamizelki. Tyb STREET przeznaczony jest na drogi publiczne, natomiast tryb RACE przeznaczony jest na tor i może być tylko używany na torze!

Płeć
Unisex
6508120/9310/L

Szczegóły produktu

Płeć
Unisex

Specyficzne kody

ean13
8059175257506

Alpinestars to jedna z najlepiej rozpoznawalnych marek na świecie. Klasyczne logo A-star jest znane niemal każdemu miłośnikowi motoryzacji. Istniejąca od 1963 roku włoska firma rozpoczęła swoją przygodę z motoryzacją od butów motocyklowych. Do dzisiaj Alpinestars jest obecny w profesjonalnym sporcie motocyklowym i właśnie stamtąd czerpie doświadczenie, które potem wykorzystywane jest przy produkcji „cywilnych” i wyczynowych ubrań dostępnych na rynku. Dzięki temu, sprawdzone produkty Alpinestars mają opinię najlepszych ubrań motocyklowych na świecie.

chat Komentarze (0)